Klubová činnosť na sídlisku

28.03.2018

Zatiaľ tu nevidím formy aktivít, kde by sa stretávali priaznivci rozličných záujmových krúžkov. Mladí aj starší. Možno je na čase, možno po vzore https://vymenniky.sk/, kde sa zúžitkovali zavedením minimalizačných technologických vybavení pôvodných výmenníkových staníc, už nepotrebné priestory (pomohli tuším eurofondy) a zriadili sa komunitné centrá, kluby, pre stretávky, pestovanie zručnosti, pre výstavy, kultúrnu činnosť, záľuby, pre výmenu skúsenosti, spoluprácu. 

Možno je načase, aby mesto myslelo aj na zabudnuté sídlisko tam na severe. Máme tu poloprázdne uhoľne, máme tu zauhľovne, ktoré mesto predalo a kde sa toho chytili developeri, aby znova začínali s otázkou zahusťovania bytovou výstavbou ala Espresso. Vedeli by si pomôcť aj samotné bytovky, keby sa mesto ako majiteľ zobudilo zo spánku a ponúkol svoje prázdne priestory na využite v samotných bytových domoch. 

Mne bolo povedané, že sa to bude riešiť v nejakej etape zhodnocovania majetku mesta. Lenže to sa jednalo o sústavu centrálneho zásobovania mesta z teplárne. My sme lokálne vykurovaný samostatnými kotolňami. A možno preto sme niekde zabudnutí.

Jedná sa snahu vystavať (oranžové) bytový dom na mieste pôvodnej už nefunkčnej uhoľne. Poloha je na konci bytového domu Lomnická, 2, 4, 6 (dva šikmé obdĺžniky oproti existujúcim kruhovým garážam, oproti je šikmo existujúci bytový dom Lomnická 3, 5, 7). V riešení na úrovni územného rozhodnutia, išlo o vysoký objekt prirazený ku domu L 2, 4, 6,...

Myslím si, že niektoré aktivity, nápady za nás nik iný nerobí len my. Od nás by mali vznikať nápady, od nás by sa mali kompetentní dozvedať, kde nás tlačí topánka a prečo.

Zatiaľ tu nevidím formy aktivít, kde by sa stretávali priaznivci rozličných záujmových krúžkov. Mladí aj starší. Možno je na čase, možno po vzore https://vymenniky.sk/, kde sa zúžitkovali zavedením minimalizačných technologických vybavení pôvodných výmenníkových staníc, už nepotrebné priestory (pomohli tuším eurofondy) a zriadili sa komunitné...

Kto ma pozná či nepozná, ponúkam riešenia a spoluprácu v oblasti športu, turistiky, prírodných športov, a pohybových aktivít, turistiky, alpinizmu a podobne. Stránky sú informačným servisom pre priateľov hôr a milovníkov prírody, čo majú aj zdravotný a preventívny charakter v oblasti zdravia, encyklopedický obsah v oblasti poznávania a vedomostí.

Snáď by malo byť samozrejmý určitý lokápatriotizmus, že sa budeme snažiť zlepšiť si život a prostredie kde bývame. Ja okrem aktivít v oblasti športu, zdravia, propagácií pohybu na horách, pracujem aj v oblasti spoločenskej. Tieto materiáli išli na mesto ešte v čase svojho vzniku. Výsledok?